5 otázek, jež vzít v úvahu při výběru botníku
Chystáte se udělat konečně pořádek na chodbě a pořídit si botník? Pak se vám určitě budou hodit následující tipy. Prostudujte, na co byste měli myslet, a pak se pusťte do výběru.
Botník je nezbytným vybavením každé domácnosti. Někde ho najdete hned v předsíni za dveřmi, třeba v bytových domech mívají často velký botník i na společné chodbě. To je ostatně jedno z kritérií, která budete muset zvážit.
1. Bude stát na společné chodbě?
V takovém případě určitě volte model na zamykání. Nikdy nevíte, kdo se bude po chodbě promenádovat, tak ať se o své botky nemusíte bát. Jestliže pořizujete botník do bytové chodbičky nebo předsíně v rodinném domě, může být klidně i otevřený bez dvířek.
2. Kolik máte v chodbě prostoru?
Jestli málo, budou se vám hodit výklopné botníky. Ty jsou prostorově velmi úsporné, bývají úzké a dají se umístit i do průchozích chodeb. Když si navíc vyberete řešení orientované spíš do výšky než do šířky, nebudete mít s malou předsíní nejmenší problém. Do horních polic si dáte obuv vy, do spodních děti, a tak se ani nebudete muset ohýbat.
3. Chcete se u obouvání posadit?
Pak je jasnou volbou sedací botník. Jedná se prakticky o skříňku, která je většinou uzavíratelná, s polstrovanou poduškou navrchu. Navíc je tak pevná, aby vás bez problémů unesla.
4. Do jakého odstínu máte zařízenou chodbu?
Když to vezmete všechno najednou, můžete si pořídit závěsné botníky, skříně i věšáky z jedné sady, aby se k sobě hodily. Nicméně i s jednotlivě vybíranými kusy dojdete ke sladěnému výsledku. Výběr barev botníků je opravdu bohatý, ať už toužíte po dřevěném dekoru, čistě bílé, nebo naopak černé.
5. Kolik máte párů bot?
Do botníku se vám pravděpodobně nevejdou úplně všechny páry obuvi. Měly by tam být ale aspoň ty, které v aktuální sezóně nosíte. Spočítejte tedy, kolik polic nebo šuplíků budete zhruba potřebovat.
Odpověděli jste si už na všechny otázky? Tak hurá vybírat.