Jídlonosič je praktickým nádobím, které vám snadno umožní přenášet jídla. Jaké jsou možnosti při jeho výběru?
Neradi doma vaříte a raději si chcete přinášet hotová jídla odněkud z jídelny, restaurace či fastfoodu? Abyste nemuseli spoléhat na nepříliš spolehlivé plastové nádobky, do nichž se jídla v restauračních zařízeních a jídelnách většinou dávají, pokud žádáte jejich konzumaci mimo vnitřní prostory, je dobré si pořídit vlastní jídlonosič. Při jeho výběru máte celou řadu možností.
Materiály
Jídlo nosič je velmi užitečným doplňkovým nádobím. Při jeho nákupu je ale třeba si všímat materiálů, z nichž je vyrobený. Chcete-li totiž, aby vám v něm co nejdéle vydrželo jídlo teplé, je zapotřebí investovat do modelu, který má termoizolační vlastnosti. Vhodný je pak jídlonosič nerez z hliníku, případně varianta, jež dokonce obsahuje termoobal. Naopak plastové modely k tomuto účelu nejsou příliš dobré. Výhodou plastového nádobí je pro změnu možnost jej vkládat do mikrovlnné trouby, takže se nedá zcela říci, že jde vždy o špatnou volbu.
Objem
Z hlediska objemu je u každého jídlonosiče zejména důležité, kolik má pater. Ve specializovaných obchodech se klasicky objevují hlavně jídlonosiče, které se skládají ze dvou až tří pater. Celkový objem se pak obvykle pohybuje kolem jednoho litru.
Cena
Nejlevnější jídlonosič se dá zakoupit klidně už za pár set korun, to je však většinou případ plastového nádobí. Za kvalitní nerezový jídlonosič si přeci jen budete muset připlatit, přesto vás vyjde maximálně na 1.500 Kč.
Proč má jídlo nosič patra?
Větší množství pater, tedy samostatných částí, je pro každý jídlonosič typickou vlastností. Umožňuje to přenášet vícero druhů pokrmů. Do jednoho si dáte polévku, do druhého hlavní jídlo, ve třetím pak může zbývat místo na přílohu, případně dezert apod. Nehrozí tak, že až dorazíte domů, bude vše smíchané a na vyhození do koše. U každého jídlonosiče je důležité, aby měl kvalitně vyřešené uzavírání a úchyty.