Jaké jsou výhody a nevýhody plovoucí podlahy?
Zařizování domu je náročnou operací, která vyžaduje plánování a spolupráci s profesionály. Platí to i při výběru podlahy. Existuje hned několik variant, které mají svá pozitiva a samozřejmě i negativa.
Pokud si nevíte s volbou podlahové krytiny rady, zjistěte si o jednotlivých druzích více. Rozhodně nevsázejte na design, většina je k dostání v krásných dekorech. Důležitějšími faktory jsou při rozhodování materiál, odolnost, stálost, tlumení hluku, náročnost montáže, údržba, možnost renovace, zatížení, cena i životnost.
Plovoučky jsou v kurzu
Plovoucí podlaha je druh podlahové krytiny. Není pevně spojena s podkladovou vrstvou, a proto se dá snadno rozebrat a znovu použít. Lamely jsou spojeny zámkovým způsobem a krásně do sebe zapadají. Šikovní muži si ji dokážou položit i sami.
Do moderní domácnosti padnou jako ulité plovoucí podlahy. Na první pohled uhrane bohatá škála dekorů, ze kterých si vybere i nejnáročnější klient. Dalším nesporným pozitivem je snadné zabudování podlahového vytápění a rychlost pokládky. Díky tomu ušetříte peníze, protože to budou mít řemeslníci hned hotové. Pokud se některá z lamel poškodí, lze ji jednoduše vyměnit a plovoucí podlaha bude jako nová.
Přece má malé mouchy
Dřevěná či laminátová plovoucí podlaha je vhodnější spíše do interiérů bytů, protože tlumí nárazy a kroky. Ani její hezký vzhled však nepopře jisté nevýhody. Jakmile se na podlahu vylije tekutina, nastává problém. Odolnost proti zatečení je u dřevěných modelů horší, laminátové produkty jsou na tom o něco lépe. Pro mnoho lidí je plovoucí podlaha klouzavá a vrže, to může být rovněž nepříjemná nevýhoda.
V každém případě je plovoucí podlaha kvalitní, pyšní se zvukově-izolační vrstvou a zájem o ni stále roste. Sedne každé domácnosti a vytvoří vytoužené teplo domova.